wz
 Navigace:  
    ÚvodMapBrowserNávod

Návod jak vytvořit svou vlastní mapu

Tak nejdřív musím zmínit trochu teorie:

Co budete potřebovat?

Všechny tyto aplikace se dají stáhnout např. ze slunečnice.cz.


Stáhněte si aplikaci MapBrowser a najděte si jar archív. Ten zkopírujte na disk. Pokud máte Win98, tak stačí v něm pouze najet na tento soubor a poklepat a uvidíte obsah archívu, ale pokud máte novější Windows s podporou javy, tak ho musíte přejmenovat z *.jar na *.zip.

Dále budete potřebovat program PictureClip a IrFanView (pokud máte PhotoShop, tak jste samozřejmě vysmátí ;). PictureClip slouží k rozdělení obrázku na určitý počet miniobrázků v horizontálním a vertikálním směru. Z toho plyne, že si musíte nejdřív vypočítat nejbližší násobky 256 k rozměrům svého obrázku (tj. pokud je obrázek 500*500, tak ho musíte upravit na 512*512). K tomuto účelu můžete použít program Malování. Vyberete tam Atributy nastavíte je na požadovanou velikost a poté vložíte obrázek ze schránky - a pak stačí už jen uložit.

V PictureClipu potom vyberete na kolik částí si přejete obrázek rozsekat (v našem případě to bude 2x2).

Posléze v IrfanView převedete vše do PNG a zvýšíte kopresi na 9, potom u obrázků zmenšíte počet barev (změnit počet barev - 256, i 16 barev je možné, ale to už vypadá dost zle) a znovu uložíte. Podle výše uvedeného řetězce přejmenujete a nakopírujete do otevřeného archívu v TotalCommanderu (dáte volbu přepsat vše).

Nyní přejdeme k vytvoření náhledu. Každá obrázek s minimapou má v tomto náhledu velikost 25*25 pixelů. Takže vezmeme velký obrázek, otevřeme ho v IrfanView a na kalkulačce si spočítáme jak má být velký - postupujeme takto:
vždy vezmeme hodnoty z PictureClipu - na šířku jsme to rozdělili na 2 obrázky - takže 2*25; a na výšku jsme to rozdělili taky na 2 obrázky - takže 2*25.
Napíšeme do IrfanView tyto hodnoty a zmenšíme. Tudíž už máme zmenšený obrázek a uložíme ho jako all.png a přidáme ho do archívu.

Teď upravíme startovací logo. Je to obrázek logo.png Dejte si tam jakýkoliv obrázek s rozlišením svého displeje.

Teď můžeme změnit ikonu. Ikona Je soubor map.png. Můžete ji zaměnit za jakýkoliv png obrázek se stejným rozlišením jako jsou ikonky velké java aplikací pro Váš mobil (ale to není podmínkou, ale vypadá to o dost lépe).

Nyní rady pro pokročilejší uživatele:

Teď už stačí jen upúravit manifest.mf. Je to taky normální texťák. Přepíšete jméno aplikace apod., aby nedocházelo k případným kolizím, když by někdo měl v mobilu víc takto upravených map. Nakopírujte zpět a z toho, manifestu na disku uděláte jmeno_aplikace.jad (protože některé mobily potřebují kromě jaru i jad soubor).

Nyní už pouze archiv.zip přejmenujete na jmeno.jar a otestujete na telefonu a jestli se líbí, tak UŽ máte svou mapu!

Hodně štěstí! ;-)

*Na 2.část návodu neposkytuju žádnou pomoc, kvůli tomu aby se nestalo, že bych byl zavalený žádostmi o pomoc. Nemám na ně moc času.